Parodontax Diş Macunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
13 Temmuz 2024

Parodontax Diş Macunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Parodontax Diş Macunu

Parodontax diş macunu, içeriğinde bulunan yüksek orandaki sodyum bikarbonat sayesinde dişlerin beyazlamasında etkili olurken; diş üzerindeki kahve, sigara ve çay kullanımından kaynaklanan lekeleri diş minesini aşındırmadan gidermektedir.

Parodontax'in Diğer Diş Macunlarından Farkı

Diğer diş macunları fazla köpürürken, Parodontax içerisindeki bikarbonat sayesinde köpük oluşumunu azaltır ve köpürme olmamasına rağmen dişlerde ve diş etlerinde etkin bir temizlik sağlar. Fazla köpüren diş macunlarında, macunun içerisindeki etken maddelerin diş yüzeyinde kalma oranı düşmektedir. Bu nedenle diş temizliğinde mümkün mertebe az köpüren diş macunları tercih edilmelidir. Diğer diş macunlarına oranla tamamen doğal bir ürün olan Parodontax, yaklaşık %75 doğal bitki özleri içerdiğinden tadı diğer diş macunlarına göre daha özeldir ve güzeldir.

Parodontax Diş Macununun Kullanıcı Deneyimleri

Parodontax diş macununu kullananlar, ilk hafta tadını pek beğenmeyebilirler; ancak düzenli kullanıldığında kalitesinin farkına varılacaktır. Parodontax diş macununun tadının tuzu andırması, içeriğindeki bikarbonattan kaynaklanmaktadır. Keskin tadını ise adaçayı, papatya, nane, mira, ratanya gibi bitki özlerinden almaktadır. Bilindiği üzere, papatyanın iyileştirici özelliği, mira bitkisinin kanamayı durdurma etkisi, ratanya bitkisinin doku büzücü etkisi, nanenin nefes tazeleyici ve ferahlatıcı etkisi ile bu bitkilerin dişlerde ve diş etlerinde antibakteriyel özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Parodontax diş macununun diş etlerini güçlendirdiği klinik olarak da kanıtlanmış olup, dişlerin üzerindeki pütürlü oluşumun önüne geçmektedir. Diş eti kanamalarını bitkisel içeriği sayesinde önlerken; soğuk, sıcak ve hatta fırçalama ile dişlerde ağrı ve sızıya neden olan kişilerde bile düzenli Parodontax kullanımı işe yaramaktadır.

Parodontax Diş Macunu Çeşitleri

Parodontax diş macunu, florürlü, florürsüz ve beyazlatıcı olmak üzere toplamda üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu üç ürün de doğru ve düzenli kullanıldığında ağız ve diş sağlığını korumada oldukça etkilidir.

Ekstra Bilgiler

Parodontax diş macununun etkinliğini artırmak için aşağıdaki önerilere dikkat edilmelidir:

  • Dişlerinizi günde en az iki kez, sabah ve akşam olmak üzere fırçalayın.
  • Diş fırçalama süresi en az iki dakika olmalıdır.
  • Diş ipi ve ağız gargarası kullanarak diş aralarını ve ağız boşluğunu temizleyin.
  • Düzenli olarak diş hekimi kontrollerine gidin.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

seckin

10 Mayıs 2024 Cuma

Dis etlerimde sisme ce kalkmalar meydana geliyor devamli kullansam vu sorundan kurtulabilirmiyim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Seckin, bu tür sorunlar diş etlerinin altında daha ciddi bir problemin işareti olabilir. Devamlı kullanım yerine bir diş hekimine başvurman daha sağlıklı olur. Profesyonel bir değerlendirme ile doğru tedavi yöntemini belirlemek en iyisi olacaktır.

2. Cevap
cevap

Yetiş

Merhaba, paradontax diş macununun diş etleri üzerinde çok büyük etkileri bulunmaktadır. Normal macunlara göre daha az köpüren bu diş macununu düzenli olarak günde en az iki kez olmak üzere kullanmanız tavsiye edilir. Bunun yanında yumuşak bir diş fırçası tercih etmelisiniz.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni