Beyazlatıcı Diş Macunu Türleri ve Özellikleri
27 Haziran 2024

Beyazlatıcı Diş Macunu Türleri ve Özellikleri

Beyazlatıcı Diş Macunu

Beyazlatıcı diş macunu, ağız ve diş sağlığı için kullanılan ve diş hekimlerince önerilen, dişlerin parlak ve beyaz görünmesini sağlayan bir üründür. Marketten veya herhangi bir yerden diş macunu alırken kutusunda hangi özellikler için etkili olduğunu görebilirsiniz. Beyazlatıcı özelliği olanını alıp kullanırsanız dişlerinizin bembeyaz olduğunu göreceksiniz. Ağız ve diş sağlığında etkili olan diş macunu, faydalı olduğu gibi bazı zararlı etkileri de mevcuttur.

Diş Macununun Zararlı Etkileri

Son yıllarda bazı bilim adamları diş macununu zehir gibi göstermiştir. Özellikle çocukların diş macununu kullanırken macunu yutmamaları konusunda uyarılması gerekmektedir. Aksi takdirde aşırı derecede sodyum florüre maruz kalabilirler. Diş hekimlerince incelenmiştir ki, sodyum florür kimyasalı kansorejen bir madde içermekte olup zeka geriliği veya sindirim sisteminin bozulmasına neden olabilir. Küçük çocuklarda diş macunu kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Sigara İçenler İçin Beyazlatıcı Diş Macunu

Sigara kullanan insanlarda dişlerinin sarı olduğunu görmekteyiz. Bu kişilerin özellikle beyazlatıcı diş macunu kullanması, dişlerinin görünümü ve estetiği açısından faydalı olacaktır. Beyazlatıcı diş macununu sadece diş fırçalamak dışında farklı birçok alanda da kullanabilirsiniz.

Beyazlatıcı Diş Macununun Alternatif Kullanım Alanları

Beyazlatıcı diş macununu şu alanlarda kullanabilirsiniz:
  • Musluklarda oluşan kireç lekelerini temizleme
  • Ayakkabı yüzeyinde oluşan lekeleri çıkarma
  • Pırlanta veya gümüş gibi değerli eşyaları parlatma
Uyguladığınızda yukarıda belirttiğimiz konularda etkili olduğunu göreceksiniz. Beyazlatıcı özelliği olan diş macunlarının bu özellik haricinde farklı özellikleri olanları da mevcuttur. Tercih etme özelliğinizi dişlerinizde oluşan şikayetlerinize göre değiştirebilirsiniz. Sağlıklı dişler ve mutlu gülüşler sizlerle olsun.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni